FAQ

Kto wymyśla scenariusz filmu?

Możesz liczyć na moją pomoc w stworzeniu scenariusza, możesz też przyjść z gotowym scanariuszem. Wszystko zależy od sytuacji, jednak ostatnie słowo co do kształtu gotowgo filmu należy zawsze do Ciebie.

Jak długo będę czekał/a na gotową videowizytówkę?

Praca nad pierwszą, roboczą wersją videowizytówki trwa najczęściej ok. 2 tygodni od momentu zakończenie zdjęć. Kolejne etapy pracy tzn. nanoszenie poprawek, są uzależnione od terminu, w jakim mi je zgłosisz. W umowie zapisuję, że o poprawkach powinnaś/nieneś poinformować mnie w ciągu 2 dni od momentu otrzymania roboczej wersji videowizytowki.

Każda videowizytówka i każda sytuacja jest inna, więc podane wyżej terminy i zapisy w umowie mogą się zmianiać. Zawsze staram się wyjść naprzeciw Twoim potrzebom. Jeśli ptrzebujesz filmu promocycjnego „na wczoraj” – powiedz mi o tym – zobaczymy co da się zrobić.

Jak duża jest ekipa filmowa?

Ekipa filmowa składa się z 1 osoby – ze mnie. Filmuję przy użyciu lustrzanki cyfrowej, korzystam też z mikrofonu, czasem lamp, blend. Warunki filmowania są zatem kameralne, filmowane osoby szybko zapominają o mojej obecności. Mój sposób filmowania jest odwrotnością studia telewizji śniadaniowej :) – zatem nie trzeba sią stresować :).

Co się stanie jeśli źle wyjdę na filmie?

Zawsze jestem nastawiona na kręcenie dubli aż do skutku, więc nie musisz się obawiać, że pomylisz tekst lub źle wyjdziesz na filmie. Wszystko możemy powtórzyć aż będziesz zadowolona/y. Podczas pracy pokazuję nagrane materiały, które możesz na bierząco oceniać.

Czy w filmie można wykorzystać zdjęcia, nagrania które już mam?

Tak, oczywisćie. Jesli Twoja videowiztówka (czy film poromocyjny) będzie się zkładała głównie z Twoich materiałów, zapłacisz za nią niżsą cenę. Lecz jeśli Twoje materiały nie są najwyższej jakości polecałabym jednak nakręcenie nowych.

Czy dodajesz do videowizytówek napisy, efekty etc.

Tak, oczywiście.

Kto wymyśla/dostarcza treść napisów, tablic końcowych w filmie?

Ty, czyli osoba zlecająca.

Czy do filmu jest dołączona muzyka?

Tak, najczęściej tak.

Ile kosztuje muzyka do filmu? Czy jest ujęta w cenie za videowizytówkę?

Przeważnie jeśli w napisach końcowych podajemy autora muzyki – z utworu koszystamy bezpłatnie. Jeśli nie podajemy autora, za muzyke trzeba zapłacić (np. około 120 zł za utwór). Cena za muzykę nie jest wliczona w cenę realizacji videowizytówki.

Cz sam/a mogę wybrać muzykę?

Tak, oczywiście.